Patron GimnazjumKadraSamorządKlasyRada RodzicówDokumenty

 

 

Strona głównaAktualności
GaleriaPlan zajęćKoła Linki

 

 

Aktualności

Rok szkolny 2017/2018

Konkurs INVICTUS 2017


Celem konkursu Invictus jest wykreowanie postaw i nagrodzenie osób, które swą pracą, postawą moralną, zaangażowaniem społecznym, poświęcają się dla dobra ogółu i zapewniają temu ogółowi poczucie bezpieczeństwa.

więcej

Aktywna tablica w naszej szkole

W ramach realizacji Rządowego Programu Rozwijania Szkolnej Infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno – komunikacyjnych na lata 2017-2019 - „Aktywna tablica” Gmina Szulborze Wielkie otrzymała wsparcie finansowe z budżetu państwa w formie dotacji celowej o łącznej wysokości  11 656 zł. na zakup pomocy dydaktycznych do naszej Szkoły Podstawowej.

więcej

Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Szulborzu Wielkim nagrodzona przez NASK Certyfikatem „Bezpieczni i twórczy w  Internecie”

 8 listopada br. w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Szulborzu Wielkim odbyła się uroczystość dotycząca podsumowania dotychczasowej współpracy Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego z Państwowym Instytutem Badawczym Naukową i Akademicką Siecią Komputerową, w ramach realizowanego przez szkołę pilotażu programu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

więcej

Dzień Papieski - „Idźmy naprzód z nadzieją”

Dnia 09 października 2017 roku w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Szulborzu Wielkim odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Papieskiego pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”.

więcej

Limbos w naszej szkole

Dnia 25 września 2017 roku w naszej szkole odbył się koncert zaprzyjaźnionego z nami  zespołu Limbos. Występ poprowadził pan Wiesław Miadziółko, który grał na perkusji.

 Perfekcyjna praca całego zespołu sprawiła, że wszyscy słuchacze od najmłodszych do najstarszych w skupieniu zamienili się w słuch.

więcej

Inauguracja roku szkolnego 2017/2018

4 września 2017 roku w naszej szkole miało miejsce uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018.

Na początku uroczystości wprowadzono sztandar szkoły i odśpiewano Hymn Polski. Następnie Pan dyrektor Andrzej Grabowski powitał wszystkich zgromadzonych gości, nauczycieli oraz uczniów.

więcej

Fundacja Orange

Nasza szkoła weźmie udział w Mega Misji

W maju 2017 roku wzięliśmy udział w konkursie i wysłaliśmy zgłoszenie do programu. Do wniosku dołączyliśmy krótki filmik, przygotowany przez Panie Ewę Bednarczyk i Elę Wajszczyk, który pokazuje jak dzieci spędzają wolny czas w świetlicy szkolnej. Do programu zgodnie z regulaminem przyjęto 250 świetlic. Wśród nich jest nasza szkoła. Zatem od września zaczynamy zajęcia z  Mega Misją-fundacji Orange.

więcej

Rok szkolny 2016/2017
 

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

więcej

Uczennice z naszego gimnazjum laureatkami
ogólnopolskiego konkursu informatycznego pt.:  „Moja okolica” zorganizowanego przez Instytut Badawczy
Naukową i Akademicką Sieć Komputerową
w ramach pilotażowego projektu - Ogólnopolska Sieć Edukacyjna

Uczennice z Publicznego Gimnazjum w Szulborzu Wielkim: Justyna Kozłowska, Zuzanna Rostkowska oraz Klaudia Zakrzewska zostały laureatkami. Zajęły I miejsce w konkursie informatycznym, który polegał na przygotowaniu w trzyosobowych  zespołach multimedialnego albumu o najbliższej okolicy.

więcej

SPOTKANIE AUTORSKIE Z PANIĄ BEATĄ CIECIERSKĄ

Dnia 2 czerwca 2017 roku, o godzinie 9:00 w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie z panią Beatą Cieierską. Uczestniczyli w nim uczniowie klas 0 – VI wraz z wychowawcami, nauczyciele naszej szkoły oraz Pan Dyrektor. Zorganizowane zostało ono w ramach upowszechniania czytelnictwa i rozwijania kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży.

więcej

ŚWIĘTO PATRONA-KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO

Dzień Patrona Kardynała Stefana Wyszyńskiego to ważne wydarzenie w życiu naszej szkoły. Do obchodów tego święta przygotowywaliśmy się dużo wcześniej.

więcej

PIKNIK RODZINNY

30 kwietnia w godzinach od 1400 do 2200 na terenie naszej szkoły, tradycyjnie jak co roku w długi majowy weekend odbył się Piknik Rodzinny. O godzinie 1500 uczniowie przedstawili część artystyczną upamiętniającą Uchwalenie Konstytucji 3 Maja oraz odtańczyli poloneza.

więcej

KONCERT LIMBOS

 

Dnia 30 marca 2017 r. jak co roku, odwiedziła naszą szkołę grupa muzyczna „Limbos” w składzie: Piotr Franczuk, Grzegorz Matwiejczyk, Leszek Kowalik oraz Wiesław Miedziółko.

więcej

WYCIECZKA DO BIAŁEGOSTOKU

21 marca 2017 roku odbyła się wycieczka do Białegostoku. O godz. 6:00 około 30 uczniów z Publicznego Gimnazjum w Szulborzu Wielkim wyjechało razem  z nauczycielami sprzed szkoły.

więcej

DZIEŃ KOBIET

Dnia 8 marca kobiety są obdarowywane przez mężczyzn kwiatami. Szczególnie w czasach PRL-u święto to było bardzo popularne. Teraz też pamiętamy o naszych mamach, babciach, siostrach, żonach wręczając im tego dnia kwiaty lub słodycze. W szkołach wystawiane są przedstawienia, w których uczniowie przypominają historię i symbolikę święta a mężczyźni i chłopcy składają życzenia wszystkim Paniom i dziewczynkom.

więcej

WALENTYNKI

Walentynki to święto zakochanych, które przypada co roku na dzień 14 lutego. Jego nazwa pochodzi od imienia Świętego Walentego-patrona zakochanych. Stałym niemalże elementem Walentynek jest wzajemnie wręczanie ozdobnych karteczek  (potocznie zwanych Walentynką), opatrzonych wierszykiem, a często też miłosnym wyznaniem.

więcej

WYCIECZKA DO WARSZAWY

Dnia 23 listopada 50 uczniów Zespołu Szkół w Szulborzu Wielkim z 5 opiekunami wybrała się na wycieczkę autokarową do Warszawy. Celem wyjazdu było zwiedzanie gmachu TVP, uczestniczenie w  warsztatach w Pijalni Czekolady Wedel oraz wizyta w Multikinie - projekcja filmu „Za niebieskimi drzwiami”.

więcej

11 LISTOPADA

Dnia 16 listopada 2016r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Niepodległości. O godzinie 1150 wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły zebrali się na hali sportowej aby obejrzeć część artystyczną, którą przygotowały klasy I i II gimnazjum oraz klasy 5 i 6 szkoły podstawowej pod kierunkiem Pani Agnieszki Michalec. Przedstawiającą młodzież wspierał chór szkolny, nadzorowany przez Panią Beatę Niemirę.

więcej

WYCIECZKA DO KARPACZA

W dniach od 2 do 9 października 2016 roku uczniowie naszej szkoły wyjechali na wycieczkę do Karpacza. Po podróży, która trwała kilka godzin zatrzymaliśmy się w ośrodku wypoczynkowym „Architekton” w samym centrum Karpacza.

więcej

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ


Dnia 17 października 2016r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Już od samego rana czuć było odświętną atmosferę. Po korytarzach „biegali” z kwiatkami uczniowie i wręczali je swoim nauczycielom, składając im najserdeczniejsze życzenia. Akademię z tej okazji przygotowała klasa I gimnazjum pod kierunkiem Pań Ewy Bednarczyk i Elżbiety Wajszczyk. Nie zabrakło wymownych wierszy oraz żartobliwych scenek z życia „pewnej klasy” w wykonaniu uczniów gimnazjum. Atmosferę akademii uświetniały piosenki odśpiewane przez szkolny chór, który przygotowała Pani Beata Niemira.

więcej

Mamy dostęp do „Szybkiego Internetu”

Od września br. szkolnego nasza szkoła uczestniczy w pilotażowym projekcie, który realizuje Instytut badawczy Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa na zlecenie Ministerstwa Cyfryzacji.

więcej

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO

Dnia 1 września 2016 r. uczniowie Zespołu Szkół w Szulborzu Wielkim z uśmiechami na twarzy i w galowych strojach powitali nowy rok szkolny 2016/2017. Uroczyste rozpoczęcie miało miejsce na hali sportowej, gdzie zgromadziła się cała społeczność szkolna. Pan dyrektor Andrzej Grabowski powitał gorąco zarówno przedszkolaków, którzy po raz pierwszy przekroczyli mury szkoły, jak i starszych uczniów oraz ich rodziców i nauczycieli.

więcej

Odjazdy autobusu szkolnego
Kalendarz roku szkolnego 2016/2017

Archiwum

My też tworzymy historię
Jubileusz 50-lecia Szkoły Podstawowej w Szulborzu Wielkim
Nowa pracownia komputerowa

 

© 2018 Szkoła Podstawowa w Szulborzu Wielkim